Notiek Latvijas Tautas frontes 30. gadskārtas konference

Šodien Dailes teātrī notiek starptautiska konference, veltīta Latvijas Tautas frontes 30. gadskārtai - „Latvijas Tautas fronte par neatkarīgu un demokrātisku Latviju. LTF – 30”. Konferences mērķis ir atspoguļot Latvijas vēsturē lielākās politiskās organizācijas nozīmi mūsu valsts attīstībā. 

Liene Andrejsone.Baiba Kušķe
  ''Konferencē esam aicinājuši piedalīties pārstāvjus no Igaunijas, Lietuvas un arī Zviedrijas, tēmas būs arī par Lietuvas un Igaunijas pieredzi Trešajā atmodā. Esam aicinājuši jaunākās paaudzes pētniekus - Mārtiņu Kaprānu, Ivaru Ījabu, Gati Krūmiņu un juristu Jāni Plepu -, viņi pastāstīs par tiesiskajiem, sociālajiem, politiskajiem aspektiem Trešajā atmodā un Latvijas Tautas frontes darbībā,'' klāsta Latvijas Tautas frontes muzeja vadītāja Liene Andrejsone.

  Latvijas Tautas fronte (LTF) bija Trešās atmodas sākumposmā radīta sabiedriski politiska organizācija ar vairāk nekā 250 000 biedru un vēl lielāku atbalstītāju skaitu gan Latvijā, gan trimdā. Cīņā par demokrātiskas un neatkarīgas valsts atgūšanu ap LTF ar laiku saliedējās gandrīz visi latviešu nacionālās atbrīvošanās idejas piekritēji un grupējumi, kā arī Latvijas etnisko minoritāšu kultūras biedrības.

  Konference plānota divās sesijās, un to noslēgs svētku koncerts.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti