Nacionālās bibliotēkas izstādes šogad akcentēs valsts veidošanās procesu

Latvijas Nacionālā bibliotēka šogad apmeklētājiem piedāvās vairākas lielas pašu veidotas izstādes, kurās akcentēts valsts veidošanās process. Pirmā izstāde – „Herders un Barons” – jau pašlaik skatāma bibliotēkas 4.stāvā un sniedz ieskatu tautasdziesmu vākšanas priekšvēsturē.

Nacionālās bibliotēkas izstādes šogad akcentēs valsts veidošanās procesuMāra Rozenberga/LR
  Gada centrālā izstāde „Valsts pirms valsts” tiks atklāta maijā, rudenī bibliotēkā būs skatāma Baltijas valstu grāmatniecības zelta laikmetam starp abiem pasaules kariem veltīta izstāde „Tiks aizliegts”. Bet jau 10.aprīlī durvis pakāpeniski sāks vērt izstāde „#epizodes”, kas ar laiku būs skatāma astoņos bibliotēkas stāvos, stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu centra vadītāja Ieva Zībārte:

  „„#epizodes” būs izstāde tieši par 1918.gadu, un tā būs balstīta liecībās, kas ir Nacionālās bibliotēkas krājumā – gan grāmatām, gan dokumentiem, vēstulēm, gan tādām triviālām lietām kā kalendārs ar lapām brīvai pierakstīšanai, kurā mums nezināmi tā īpašnieki, piemēram, ir pierakstījuši, ka „sestdien vedīs malku”.

  No šīm liecībām mēs veidojam stāstiņu par cilvēku ikdienu 1918.gadā.

  Ja lielā izstāde „Valsts pirms valsts” vai izstādes citās Latvijas kultūras institūcijās stāstīs tieši par valstiski nozīmīgajiem notikumiem un ar tiem saistītām personībām, tad mēs izstādē „#epizodes” parādīsim vienkāršā cilvēka ikdienu.

  Arī to, kā bērni mācījās skolā, kādi tajā laikā iznāca preses izdevumi. (..) Protams, nebija tik daudz krāsu un krāšņuma, bet arī tolaik, visvisāda trūkuma apstākļos, cilvēki atrada laiku, lai iepazītos, rakstītu mīlestības vēstules, satiktos, apmeklētu koncertus un teātrus. Par to arī būs izstāde.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti