Kultūras ziņas

Etīžu teātris "Nerten" skaidros "Kā bija patiesībā"

Kultūras ziņas

Paralēlās pasaules izstādē "Pasauļu vērotājs"

Trīs grāmatas vēstures cienītājiem

Nacionālajā vēstures muzejā atver trīs grāmatas vēstures cienītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) trešdien, 24.janvārī, atvēršanas svētkus piedzīvoja trīs vēsturiski izdevumi. Divi no tiem apkopo vēsturnieku pētījumus un lekciju tekstus, trešais ir līdz šim apjomīgākais darbs, kurā vienkopus publicēti mācītāja un mākslinieka Antona Georga Boses zīmējumi un 19. gadsimta vidzemnieku portreti.

Viens no rakstu krājumiem ir muzeja speciālistu zinātnisko rakstu krājums. “Mēs gribam nodemonstrēt, ka esam pētniecības iestāde,” norādīja muzeja direktors Arnis Radiņš.

“Latvijas Nacionālā vēstures muzeja zinātniskie lasījumi 2014.-2016.” ir  pēc skaita 23. publikācija sērijā "Latvijas Nacionālā vēstures muzeja raksti" (pirmā iznāca 1964. gadā), kurā publicē rakstus par Latvijas vēsturi, arheoloģiju, etnogrāfiju, numismātiku, mākslas vēsturi un muzeoloģiju, aptverot visus Latvijas vēstures posmus. Kārtējais krājums tapis uz 2014.-2016. gada LNVM zinātnisko lasījumu referātu pamata.

Šajā krājumā iekļauti vairāki raksti par numismātiku, kā arī pētījums par zobeniem, saktām un jauns skatījums uz dzelzs laikmeta sākumu Latvijas teritorijā.

Otrs izdevums ir rakstu krājums – “Indivīds. Vēsture. Nācija. Latviešu etnogrāfiskajai izstādei – 120”, kas veltīts Latvijas vēsturē nozīmīgajai Latviešu etnogrāfiskajai izstādei 1896.gadā.

Kopumā šeit apkopots 17 autoru darbs par latviešu etnogrāfiju un mākslu, kā arī  tās vietu Eiropas kultūrvidē.

Nozīmīgu ieguldījumu mūsu vēsturē ir atstājis arī Ēveles mācītājs un mākslinieks Antons Georgs Bose. Trešdien tika prezentēts šobrīd apjomīgākais viņa zīmēto 19.gadsimta vidzemnieku portretu krājums, tajā iekļauti 209 darbi.  

Kaut arī visi trīs izdevumi ir profesionālu vēsturnieku pētījumi, autori uzsver, ka tie ir domāti plašam lasītāju lokam. Par to arī liecināja atvēršanas pasākums, kurā publikas lielākā daļa bija vēstures cienītāji.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti