Latvijas simtgades stāstu raksti

Aktierim Leonam Krivānam - 80

Latvijas simtgades stāstu raksti

Gaujas kauss

Skaistumkonkursam "Miss Rīga 88" - 30

«Miss Rīga» – 30: ieskats leģendārajā skaistumkonkursā

1988.gada pavasarī, kad pamazām vērās "dzelzs priekškars", bija sācies prezidenta Mihaila Gorbačova pasludinātais atklātības laiks. Tika deklarēta valsts un sabiedrības demokratizācija. Pavasara un pārmaiņu laika gaisotnē Rīgā risinājās viens no nacionāla mēroga notikumiem, kuram līdzi ar interesi un ziņkāri sekoja ikviens padomju pilsonis, tas bija pirmais skaistumkonkurss Latvijā kopš 1940.gada okupācijas – "Miss Rīga 88".

Lieki piebilst, ka šādu konkursu rīkošanā organizatoriem pieredzes nebija, bet bija milzīga uzņēmība. Konkursu sadarbībā ar komjaunatnes Rīgas pilsētas komiteju organizēja Rīgas eksperimentālais jaunatnes centrs un kooperatīvs "Tonis".

Tagadējā prezidenta pilī, toreiz Pionieru pilī, meitenes varēja iesniegt savu pieteikumu konkursam. Mēneša laika tika reģistrēti apmēram 50 pieteikumi. Skaistumkonkursa organizatori rīkoja sešas atlases kārtas, un finālam tika izvēlētas desmit daiļas, jaunas meitenes – skolnieces, studentes, gide, mašīnrakstītāja, māksliniece un manekene.

Jaunākajai skaistumkonkursa "Miss Rīga 88" titula pretendentei bija 17, bet vecākajai – 23 gadi.

Krāšņais un emocionālais konkursa fināls notika "Daugavas" Centrālajā sporta namā, to tiešraidē translēja Latvijas Televīzija. Toreiz tas bija nacionāla mēroga notikums.

Meitenes savas prasmes demonstrēja vairākos piegājienos. Gan individuāli – speciāli šūtos krāšņos tērpos un peldkostīmos, gan kopā ar tautas deju ansambļa „Ačkups” puišiem valša un polkas ritmos.

Žūrijā goda vietu ieņēma "Miss Latvija 1930" – Erna Emse-Kanska. Konkursa viešņa bija arī "Miss Viļņa 88" – 17 gadus vecā skolniece Ingrida.  Meiteņu iznesību un grāciju vērtēja kosmetoloģe Baiba Jevdokimova, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, bet viens no jaunākajiem žūrijas pārstāvjiem bija komjauniešu līderis Ziedonis Čevers. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs bija  PSRS Tautas skatuves mākslinieks, populārais aktieris  Gunārs Cilinskis. Konkursa sākumā viņš sacīja:

"Šodienas pasākumu uztversim kā jaunu, interesantu spēli, kurā vērtēsim ja ne pašas skaistākās, tad noteikti drosmīgākās Rīgas meitenes, no kurām izvēlēsimies visjaukāko."

Visjaukākās godu un "Miss Rīga 88" titulu balsojumā  piešķīra Sintijai Jenertei - 18 gadus vecajai Rīgas 82. vidusskolas skolniecei, kura ar savu dabiskumu un vienkāršo sirsnību iekaroja gan žūrijas locekļu, gan skatītāju sirdis. Toreiz - pirms 30 gadiem - Latvijas skaistāko meiteņu vārdus un titulus zināja ikviens, tomēr laika gaitā, dažādu intrigu apvīta, skaistumkonkursu popularitāte lēnām izplēnēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt