#LV99plus: Zvērinātie atsakās izskatīt prāvu, jo paši atzīst savu vainu līdzīgos pārkāpumos

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Antonija Priede

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem LSM.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Antonija Priede ir dzimusi Rīgā vidusšķiras ģimenē 1890. gadā, absolvējusi Rīgas Lomonosova sieviešu ģimnāziju. Pēc ģimnāzijas beigšanas Antonija sapņoja par mācībām universitātē, tomēr ģimene nevarēja atļauties apmaksāt studijas ārzemēs. Antonija sāk strādāt par sekretāri. Īsi pirms kara sākuma viņa iemīlas krievu ierēdnī un, kad 1915. gadā vasarā sākas Rīgas evakuācija, pretēji vecāku gribai dodas līdzi ierēdnim uz Petrogradu. Attiecības ar ierēdni izjūk, bet Petrogradā Antonija sadraudzējas ar krievu meņševikiem un latviešu maziniekiem un pārņem viņu politiskās idejas. Pēc Oktobra revolūcijas viņa atgriežas Vidzemē un dzīvo Valmierā. Pēc vācu okupācijas Antonija izlemj slepeni atgriezties Rīgā.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Antonijai ir arī savs "Facebook" profils un un viņa veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Par daudz aprunātu tēmu arī tepat Rīgā ir kļuvis Berlīnes logu spodrinātāja Vilhelma Krauzes gadījums. Nesen kāds Berlīnes tiesnesis piesprieda Krauzem bargu naudas sodu par cūkgaļas iegādi melnajā tirgū.

Krauze izlēma lēmumu pārsūdzēt zvērināto tiesā, un te sākās pats interesantākais. Kad zvērinātie uzzināja par Krauzes nodarījumu, visi pieci tiesas piesēdētāji attiecās piedalīties lietas tālākā izskatīšanā. Iemesls - visi zvērinātie bija vainīgi pie līdzīgu pārkāpumu izdarīšanas, jo ikviens bija iegādājies kaut ko ēdamu slepenā veidā.

Gan Vācijā, gan Baltijā ziņas par notiku sacēlušas lielu ažiotāžu. Kā gan var pastāvēt tik absurdi likumi, ka tos praktiski neviens neievēro.

*1918. gada 11. jūnija ieraksts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti