#LV99plus: Visi Dvinskas cietoksnī arestētie karavīri atbrīvoti

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Šodien jau mums visiem bija skaidrs, ka kerenskieši ir krituši un to vietā nācis vēl lielāks ļaunums. Šī bezatbildība, nevarība un muļķība ir novedusi pie visļaunākajām sekām mūsu valstij.

Kad atkal ieradās pūlis pieprasīt ieslodzīto atbrīvošanu, komandants izlēma, ka turpmāka cīņa ir bezcerīga.

Visi cietoksnī par dažādiem pārkāpumiem arestētie karavīri tika atbrīvoti.

Un pūlis laukā viņus sagaidīja kā dižus revolūcijas varoņus. Riebums skatīties.

Domāju, vienīgie, kas patiešām no visa šī iegūst, ir vācieši.

*1917.gada 10. novembra ieraksts dienasgrāmatā

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti