#LV99plus: Veikalniekiem obligāti jāuzrāda preču cena

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Sāra Minca

Sāra Minca, 33 gadi (dzimusi 1884. gada 18. novembrī) – Sāra ir Rēzeknes veikala īpašnieka atraitne. Vīrs nomira 1917. gadā. Sārai ir trīs bērni. Bērnu apgāde ir viņas raižu centrā, tomēr viņa uztraucas arī par saviem diviem jaunākajiem brāļiem, kuri karo cara armijā. Sāras māsa dzīvo Daugavpilī. Sāra pamatā uzturas Rēzeknē.

Saziņas medijs lsm.lv vēstures seriālā #LV99plus: vēstules, ieraksti dienasgrāmatā.

Sārai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem sazinās  "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Obrerosts izdevis jaunu rīkojumu. Bodēs visām pārdošanai izstādītajām precēm ir jābūt klāt pieliktai to cenas zīmei. Un, kad cenas zīme ir pielikta, prece arī par tādu summu ir jāpārdod. Ja veikalnieks atsakās pārdot par noteikto cenu, tad seko bargs sods.

Vācieši vēlas panākt, lai mēs, veikalnieki, ievērotu stingri noteikto augstākās cenas robežu dažādām precēm. Bet kā tad tas ir iespējams? Produktu jau tā trūkst, un, ja mēs ievērotu vāciešu uzliktos noteikumus, tie pazustu dienas laikā. Uzpircēji nebūtu nekādi trūkumcietēji, bet gan veikli darboņi. Kad preces veikalos beigsies, viņi tās pārdos, tikai šoreiz par vēl augstāku cenu nekā šobrīd veikalos. Bet mēs, godīgie veikalnieki, tikmēr piedzīvosim bankrotu.

*1918. gada 16. maija ierakts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti