#LV99plus: Turpmāk Vidzemē tiesu vara būs nodota revolucionārajiem tribunāliem

Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Adrejam ir arī savs "Facebook" profils.

Cēsu iedzīvotāju prātus ir pārņēmis iepriekš reti dzirdēts, briesmīgs vārds – tribunāls. Cēsu apriņķa Revolucionārā Tribunāla rokās ir nodota visa vara. Ko gaidīt no šāda tribunāla, var dzirdēt baumās par notikumiem Vecgulbenē. Tur kāda lielinieka Lāča vadībā tiekot ātrā gaitā izlemtas vairāk nekā 200 cilvēku dzīvības. Pagaidām Cēsīs aresti vēl nenotiek lielos apmēros, un tribunāls ar vēl klusē. Vien zem katras publicētās pavēles tiek solīts – nepaklausīgie tiks nodoti Revolucionārajam Tribunālam.

*1919. gada 8. janvāra ieraksts dienasgrāmatā.

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti