#LV99plus: Tirgotājiem jāievēro oficiāli noteiktais valūtas maiņas kurss

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Sāra Minca

Sāra Minca, 33 gadi (dzimusi 1884. gada 18. novembrī) – Sāra ir Rēzeknes veikala īpašnieka atraitne. Vīrs nomira 1917. gadā. Sārai ir trīs bērni. Bērnu apgāde ir viņas raižu centrā, tomēr viņa uztraucas arī par saviem diviem jaunākajiem brāļiem, kuri karo cara armijā. Sāras māsa dzīvo Daugavpilī. Sāra pamatā uzturas Rēzeknē.

Saziņas medijs lsm.lv vēstures seriālā #LV99plus: vēstules, ieraksti dienasgrāmatā.

Sārai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem sazinās  "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Vācieši visu nosaka ar stingriem likumiem. Tagad ir paziņots, kādi būs oficiāli valūtas kursi. Krievu papīra rublis ir vienāds 1,25 vācu markām, Kerenska rublis ar 1 vācu marku, bet oberosta rublis ar 2 markām. Man gan šie kursi diez ko pie sirds neiet. Neticas, ka vecie krievu rubļi var būt tik vērtīgi. Tagad būs cenas jāsamazina. Bet negribas to darīt. Ja nu vācieši pēkšņi pārdomā, kur es tos rubļus likšu. Labi, vismaz tagad pašai savi rubļi ātri jāsamaina. Cik iespējams, jāpērk tikai vācu markas.

*1918. gada 13. marta ieraksts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti