Sadaļas Sadaļas

#LV99plus: Rīgas telefonu centrāle atjauno darbību

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Antonija Priede

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem LSM.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Antonija Priede ir dzimusi Rīgā vidusšķiras ģimenē 1890. gadā, absolvējusi Rīgas Lomonosova sieviešu ģimnāziju. Pēc ģimnāzijas beigšanas Antonija sapņoja par mācībām universitātē, tomēr ģimene nevarēja atļauties apmaksāt studijas ārzemēs. Antonija sāk strādāt par sekretāri. Īsi pirms kara sākuma viņa iemīlas krievu ierēdnī un, kad 1915. gadā vasarā sākas Rīgas evakuācija, pretēji vecāku gribai dodas līdzi ierēdnim uz Petrogradu. Attiecības ar ierēdni izjūk, bet Petrogradā Antonija sadraudzējas ar krievu meņševikiem un latviešu maziniekiem un pārņem viņu politiskās idejas. Pēc Oktobra revolūcijas viņa atgriežas Vidzemē un dzīvo Valmierā. Pēc vācu okupācijas Antonija izlemj slepeni atgriezties Rīgā.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Antonijai ir arī savs "Facebook" profils un un viņa veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Rīgā ir atjaunota telefonu līniju darbība. Rīgas telefona sabiedrība ir arī izziņojusi cenas par šo pakalpojumu. Ir jāmaksā gan pakalpojuma ieviešanas maska, gan ikmēneša abonements.

Par telefona līnijas ievilkšanu visiem interesentiem viena maksa - 30 ostrubļi. Bet pēc tam atkarībā no izmantošanas mērķa ir dažādas ikmēneša abonementa maksas. Vienkārši dzīvoklim telefona abonements maksā 7 ostrubļus mēnesī. Bet, ja telefonu plāno izmantot darba vajadzībām, maksa pieaug. Veikaliem, advokātiem un ārstiem par telefona līniju jāmaksā 9 ostrubļi, bet bankām un hoteļiem 12 ostrubļi.

Ja grib ievilkt jaunu līniju, tad jārēķinās arī ar to, ka jāmaksā ir uzreiz pa nākamajiem četriem mēnešiem uz priekšu. Kaut ko tādu var atļauties tikai paši turīgākie rīdzinieki. Tāpēc šī modernā laikmeta sasnieguma atjaunošanu Rīgā izjutīs vien retais. Nabagiem no tā ne silts, ne auksts.

*1918. gada 15. aprīļa ieraksts dienasgrāmatā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt