#LV99plus: Politehnikums plāno atjaunot darbību Rīgā oktobrī

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Nikolajs Balašovs

45 gadus vecs, intelektuālis, kadetu partijas biedrs. Pirms kara bija krievu valodas un vēstures skolotājs ''Academia Petrina''. Kad 1915. gadā skolu evakuēja, Nikolajs atteicās doties Taganrogu. Iemesls izvēlei palikt bija viņa sieva, vācbaltiete Emīlija nevēlējās pamest dzimto Jelgavu. Viņš ir viens no retajiem krieviem, kas palicis Jelgavā arī pēc vācu okupācijas sākuma. 

Nikolajam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš par šiem notikumiem un 1917.gada sadzīvi diskutē "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Sola, ka oktobrī darbību atsākšot Rīgas politehnikums. Par atgriešanos Rīgā un augstskolas slēgšanu Petrogradā pagājušā mēneša beigās vienbalsīgi nobalsoja politehnikuma mācību komiteja. Jau pavisam drīz Rīga atgriezīsies profesori un studenti.

Zināms, ka studentiem būs pieejamas trīs studiju programmas – lauksaimniecības, arhitektūras un tirdzniecības studijas. Iespēja iestāties būs visiem Baltijas provinču jauniešiem, kā arī Vācijas pavalstniekiem un vāciešiem no Krievijas. Baltijas iedzīvotājiem studiju maksa būs 250 markas, bet pārējiem 350 markas par semestri.

*1918. gada 13. maija ieraksts dienasgrāmatā. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti