#LV99plus: Pārdaugavā koka ēku īpašnieki nojauc namus, lai izpārdotu tos malkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Antonija Priede

Antonija Priede

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem LSM.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Antonija Priede ir dzimusi Rīgā vidusšķiras ģimenē 1890. gadā, absolvējusi Rīgas Lomonosova sieviešu ģimnāziju. Pēc ģimnāzijas beigšanas Antonija sapņoja par mācībām universitātē, tomēr ģimene nevarēja atļauties apmaksāt studijas ārzemēs. Antonija sāk strādāt par sekretāri. Īsi pirms kara sākuma viņa iemīlas krievu ierēdnī un, kad 1915. gadā vasarā sākas Rīgas evakuācija, pretēji vecāku gribai dodas līdzi ierēdnim uz Petrogradu. Attiecības ar ierēdni izjūk, bet Petrogradā Antonija sadraudzējas ar krievu meņševikiem un latviešu maziniekiem un pārņem viņu politiskās idejas. Pēc Oktobra revolūcijas viņa atgriežas Vidzemē un dzīvo Valmierā. Pēc vācu okupācijas Antonija izlemj slepeni atgriezties Rīgā.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Antonijai ir arī savs "Facebook" profils un un viņa veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Pretstatā visam citam, dzīvokļu īre un nekustamais īpašums ir smieklīgi lēts. Pie tik maza iedzīvotāju skaita, kāds ir palicis Rīgā, dzīvokļi un mājas ir atliku likām. Attiecīgi rentniekiem vairs dzīvokļu īre neienes kāroto peļņu. Bet pārdot īpašumu, ja vien tas neatrodas iekārotā rajonā, ir praktiski neiespējami.

Vissmagāk īrnieku un zemes pircēju trūkumu izjūt pilsētas nomalēs, kur daudzas koka mājas stāv gandrīz pilnībā tukšas. Saimnieki gudro ko darīt, un daļa ir atradusi patiesi absurdu risinājumu. Tuvojoties ziemai, malkas cenas ir uzkāpušas iepriekš neredzētos augstumos. Un šādos apstākļos koka mājas iegūst vērtību pavisam citā veidā.

Vairāki māju saimnieki daudz nedomādami ņem un ārda nost savas koka mājas, lai izpārdotu tās malkā. Peļņa laba, un, kā noprotams, tad nojaucēji cer pārlaist ziemu kādā lēti īrētā dzīvoklī. Liela tuvredzība!

*1918. gada 16. augusta ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti