#LV99plus: Lielinieki baznīcās iezvanīs miera zvanus

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Arī Ziemassvētki nav svēti. Boļševiki savu politiku bāžu visur. Agrākos Ziemassvētku labu vēlējumus aizstāj viņu izdomāti propagandas saukļi. Vairs nevarot teikt vēlējumu ‘’Miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts’’. Tā vietā esot jāsaka ‘’Miers strādnieku tautai’’.

Un no tā visa vairs nevaru patverties baznīcās. Tur aizliegts noturēt Ziemassvētku lūgšanas. Tā vietā arī baznīca, svētākā no vietām, ir kļuvusi par boļševiku propagandas ieroci. Šajos Ziemassvētkos baznīcu zvani ir pārsaukti par miera zvaniem, un tos boļševiki iezvanīs par godu revolūcijai un mieram. Pasaule piedzīvo savas pēdējās dienas.

*1917. gada 6. janvāra ieraksts dienasgrāmatā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti