#LV99plus: Lauksaimniekus neapmierina no pilsētām ieplūdušā darbaspēka kvalifikācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils un un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Tēva paziņa Bišu Jēkabs sirdīgi lamā savus jaunos strādniekus. Bišu Jēkabs ap Jurģiem bija attiecies slēgt līgumus ar saviem pusgraudniekiem, kuri pirms tam, revolucionārajos laikos, izvirzīja augstu renti savam darbam. Tā vietā viņš par vēdera tiesu pieņēma vairākus Rīgas strādniekus.

Tagad nāk atskārsme, ka Rīgas strādnieki it nemaz nav piemēroti darbam laukos. Vien retais kaut ko saprot no lauku darbiem. Citi brīžiem vairāk traucē, nekā palīdz. Dažs labs pat jau ir paspējis aizbēgt no darba.

Līdzīgas sūdzības ienāk arī no citiem saimniekiem, un vien retais ir apmierināts ar nolīgtajiem pilsētniekiem. Tāpēc bieži nesalīgtie pusgraudnieki dabū savas vietas atpakaļ.

*1918. gada 26. jūnija ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti