#LV99plus: Krāpnieki pārdod suņa gaļu, uzdodot to par jēru

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Ņuha

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jānis ‘’Ņuha’’ Šmitiņš, 20 gadi (dzimis 1897. gada 5. oktobrī) – Grīziņkalna pašpuika, kuram ir zināma vienīgi viņa māte strādniece. Pēc februāra revolūcijas Jānis kļūst par aktīvu lielnieku atbalstītāju. Arī sākoties vācu okupācijai, Jānis turpina savu nelegālo darbību. Jānis ar biedriem mēģina izjaukt reformācijas 400-gades svinības Rīgā. Šis nodoms izgāžas, un Jāni noķer policija. Nonācis apcietinājumā, Jānis piekrīt kļūt par policijas informatoru.

Ņuham ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Policijas atskaite: Aģents Ņuha ziņo par karavīriem, kuri nodarbojas ar krāpniecību. Vācu karavīri apgalvo, ka viņiem ir pieeja pārtikas noliktavām, un piedāvā upuriem nopirkt nelegāli iegūtas pārtikas preces – sviestu un gaļu. Sviestu viņu pārdod par 7,5 rubļiem mārciņā. Bet, kad upuris nopērk sviesta burku, atklājas, ka ar sviestu ir noklāta tikai burkas ārmala. Pārējo burkas daļu aizpilda smiltis. Tāpat šie karavīri piedāvā jēra gaļu lētticīgajiem. Bet patiesībā viņi tirgo nevis jēra, bet suņa gaļu. Izmantojot abas shēmas, ir apkrāpti jau vairāki Rīgas iedzīvotāji.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti