#LV99plus: Karavīru padome pasludina apakšvirsnieku par dezertieri

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Absurds! Citu vārdu man nav. Taisnību šeit pielāgo pēc iegribas. Apakšpraporščiks Jermilovs ir īsts goda vīrs un tāpēc neieredzēts. Viņam pēkšņi radās steidzamas darīšanas, kurus varēja vien nokārtot Vitebskā. Kā jau ierasts, viņš devās pie pulka komandiera un lūdza atļauju pamest pulku uz pāris dienām. Pulka komandieris to arī atļāva.

Bet tad to uzzināja tās nolādētās padomes. Jermilovs jau sen viņiem kā dadzis acīs – vēl arvien saglabā savu goda sajūtu.

Izrādās, pulka padome paziņojusi, ka bez saskaņošanas ar to pulku pamest nevar.

Bet Jermilovs tagad ir oficiāli izziņots kā dezertieris, kurš jāarestē. Kad visi tie salašņas bēg prom, neviens ne aci nepamirkšķina. Bet pietiek goda vīram kaut vienu soli nepariezi izdarīt un padomes jau lec krāgā.

*1918. gada 11. janvāra ieraksts dienasgrāmatā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti