#LV99plus: Jelgavā turpmāk no ūdenskrāniem tecēs avota ūdens

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Nikolajs Balašovs

45 gadus vecs, intelektuālis, kadetu partijas biedrs. Pirms kara bija krievu valodas un vēstures skolotājs ''Academia Petrina''. Kad 1915. gadā skolu evakuēja, Nikolajs atteicās doties Taganrogu. Iemesls izvēlei palikt bija viņa sieva, vācbaltiete Emīlija nevēlējās pamest dzimto Jelgavu. Viņš ir viens no retajiem krieviem, kas palicis Jelgavā arī pēc vācu okupācijas sākuma. 

Nikolajam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš par šiem notikumiem un 1917.gada sadzīvi diskutē "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Mītavā ir izrakta jauna centrālā ūdens pievada aka. Lielākoties tā ir laba ziņa. Pa trubām plūdīs tīrs avota ūdens. Tā kā mūsu māja ir pieslēgta centrālajam ūdensvadam, varēsim izbaudīt šo uzlabojumu. Uzreiz gan ūdeni vēl nevarēs dzert nevārītu. Būšot jāpagaida kāds brīdis, līdz ūdensvada pārvaldes darbinieki būs pārbaudījuši baktēriju saturu ūdeni.

Vienīgi sliktā ziņa ir tā, ka līdz ar jaunās akas izrakšanu pilsētā tiks ieviesti vēl stingrāki ūdens izlietošanas noteikumi. Tas darīts tāpēc, ka akā ūdens apjoms ir ierobežots. Ja akā ūdens beigsies, tad tas būs jāņem no Svētes upes. Turpmāk, katram, kurš izšķiedīs ūdeni, draud bargs sods - līdz pat 2000 rubļiem -, un atslēgšana no centrālā ūdensvada.

*1918. gada 10. jūnija ieraksts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti