#LV99plus: Izsola koka tiltu pār Babītes ezeru

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Nikolajs Balašovs

45 gadus vecs, intelektuālis, kadetu partijas biedrs. Pirms kara bija krievu valodas un vēstures skolotājs ''Academia Petrina''. Kad 1915. gadā skolu evakuēja, Nikolajs atteicās doties Taganrogu. Iemesls izvēlei palikt bija viņa sieva, vācbaltiete Emīlija nevēlējās pamest dzimto Jelgavu. Viņš ir viens no retajiem krieviem, kas palicis Jelgavā arī pēc vācu okupācijas sākuma. 

Nikolajam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš par šiem notikumiem un 1917.gada sadzīvi diskutē "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Rīgas mežu inspekcija ir izsludinājusi neierastu izsoli. Interesentiem ir iespēja iegādāties tiltu jeb precīzāk - to veidojošo kokmateriālu. Izsolīts tiek koka tilts pār Babītes ezeru. Tiltu kara laikā uzbūvēja latviešu strēlnieki, lai nodrošinātu raitāku apgādi starp frontes sektoriem abpus ezeram.

Tilts, neviena neuzturēts, ir pa daļai sajucis, un bez karavīriem no tā jēga ir maza. Tāpēc pieņemts lēmums tiltu neatjaunot un ir sākusies tā izsole. Interesentiem līdz 10. oktobrim ir jāiesūta rakstisks pieteikums uz mežu inspekcijas biroju Jēkaba ielā 12. Izsoles uzvarētajam nebūs daudz laika domāt, ko ar ieguvumu iesākt. Obligāta prasība ir izvākt visas koka daļas līdz sala sākumam.

*1918. gada 27. septembra ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti