Sadaļas Sadaļas

#LV99plus: Ieroču turētājiem atļauts nošaut klaiņojošus suņus

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils un un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Par traucēkli ir kļuvuši klaiņojoši suņi. Neviena nepieskatīti suņi ir savairojušies, un, kas vēl sliktāk, starp tiem ir izplatījusies trakumsērga. Bieži nākas dzirdēt par gadījumiem, kad kādu ir sakoduši traki suņi.

Tāpēc vācu militārā pārvalde ir gatava ķerties pie radikāliem soļiem. Kā stāsta, tad Valkā jau pagājušo nedēļ iecirkņa priekšnieks izdeva pavēli, kura atļauj nošaut jebkuru nepieskatītu suni. Ja ir nošauts kādam piederošs suns ārpus personas īpašumiem, tad pats saimnieks ir vainīgs un nevar celt nekādus iebildumus.

Visticamāk, līdzīga pavēle drīz būs arī Cēsis. Par to satraukts ir mans skolas biedrs Bite, kura suns Dadzis ir līdz šim brīvi staigājis apkārt tur kur pašam tīk. Turpmāk vairs tāda kārtība netiks pieļauta.

*1918. gada 15. jūlija ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt