#LV99plus: Cēsīs uzdarbojas cukura zagļu banda

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Mūsu mājās tagad ir jauns iemītnieks. Māte izcīnīja to, ka mēs uzņemam Bites brālēnu strēlnieku Jāni zem mūsu jumta. Bites ģimene bija ļoti priecīga par šo soli, vienīgais oponents mātei bija tēvs. Viņa pretestība bija novilcinājusi Jāņa pārvākšanos, tomēr beigās viņš ir piekāpies. Pašlaik māte neļauj man traucēt Jāni – saka, ka vajag laiku pierast pie jaunās vides, pirms uzsāku kādas sarunas ar viņu.

Tikmēr Skals ir iekūlies nepatikšanās. Izrādās, viņš bija palīdzējis cukura zagļu bandai. Cukura zagšanu vadīja agrākais viesnīcnieks Zīraka kungs. Viņš bija sadraudzējies ar kāda sibīriešu pulka noliktavas pārzini, un abi kopā radīja shēmu.

Zīraka kungs noorganizēs pāris puišus, kas pa nakti iznesīs maisus. Noliktavas pārzinis izliksies nemanām, bet tikmēr Zīraka kungs atradīs uzpircēju, kurš tos pārpirks un izvedīs uz Iekškrievijas guberņām.

Viss būtu sanācis lieliski, bet visu mantu nepaspēja realizēt. Tā nu Zīraka kungu pieķēra viņa mājās ar visiem pierādījumiem.

Zīraka kungs un noliktavas pārzinis tagad ir arestēti. Skals atkal ļoti baidās, ka arī viņu varētu arestēt. Mēģina arī mums izstāstīt savas problēmas, bet mums katram ir iemesls uz viņu dusmoties. Es pateicu: ‘’Gan jau Tavi sarkanie draudziņi Tev piedos’’. Ļoti nejauki no manas puses, un Skals, šķiet, ļoti ņēma pie sirds atbalsta trūkumu.

*1917. gada 26. decembra ieraksts dienasgrāmatā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti