#LV99plus: Boļševiki iztapīgi karagūstekņus atdod atpakaļ Vācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženierī Sergeju (33 gadi) evakuācijas līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Boļševiki, šķiet, dara visu, lai izpatiktu vāciešiem. Nekāda mugurkaula. Šodien Dvinskā pienāca speciāls vilciens no Petrogradas. Tajā atradās simtiem vācu karagūstekņu, tostarp daudzi virsnieki.

Ko gan ienaidnieka karagūstekņi varētu darīt tik tuvu pie frontes? Protams, boļševiki savā iztapībā ir gājuši tik tālu, ka vienkārši atdod viņus atpakaļ Vācijai.

Lepni, sastājušies militārās formācijās, viņi no stacijas maršēja līdz Dvinai, kur tos sagaidīja pārcēlāji. Viņi, pirmīt vēl karagūstekņi, tagad jutās kā uzvarētāji. Bet mēs esam zaudētāji.

Vācieši pēdējo mēnešu laikā ir pazemojuši mūs visos iespējamos veidos. Tagad pat sarunās par miera līguma slēgšanu piedalās Ukraina. Un boļševiki to visu pieļauj. Šādi turpinot, impērija pavasarī pazudīs ātrāk par sniegu.

*1918.gada 26.janvāra ieraksts 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti