#LV99plus: Biedrība «Kultūras Balss» aicina ziedot naudu Aspazijas pabalstīšanai

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils un un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Nedaudz piemirstas uz pārējo dramatisko notikumu fona ir Aspazijas 50 gadu dzimšanas dienas svinības. Jau kopš marta it visur noris dzejniecei veltīti literāri vakari. Lasa dzeju, lugas kā arī nopietnus pārspriedumus. Arī pats  pirms kāda laika biju aizgājis uz vienu šādu vakaru Cēsīs. Bija interesanti.

Visos pasākumos apmeklētājiem tiek lūgta ieejas maksa, kuru parasti novirza kādam cēlam mērķim – skolas grāmatu iegādei, pārtikas pabalstam, trūcīgu bērnu skolas maksai u.c. Tomēr, kā uzskata biedrība ‘’Kultūras Balss’’, ziedotāji ir pilnībā aizmirsuši pašu dzejnieci. Viņas stāvoklis Šveicē ir visnotaļ grūts tieši finanšu trūkuma dēļ. Tāpēc biedrība ir uzsākusi jaunu kampaņu, lai vāktu ziedojumus tieši dzejnieces vajadzībām. Arī mūsu ģimene plāno iespēju robežās pabalstīt dzejnieci.

*1918. gada 28. septembra ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti