#LV99plus: Baznīcās Ziemassvētkos sprediķu vietā politiskā aģitācija

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Agrāk neatņemama Ziemassvētku tradīcija bija svētku sprediķi baznīcā. Ak, cik tas bija garlaicīgi! Bet tagad revolūcija ir kārtējo reizi visu sajaukusi.

Šodien, 2. Ziemassvētkos, baznīcā norisinās svētku mītiņš, kurā ar runu uzstājas vietējie lielinieku aģitatori.

Mums, skolniekiem, arī teikts, ka mūsu politizglītības vārdā šis pasākums jāapmeklē. Bet tēvs man ir stingri noliedzis tur doties. Esmu tīri priecīgs. Revolūcija ir atcēlusi garlaicīgos mācītāja sprediķus, un politiskās runas klausīties ar nav jāiet.

1918. gada 8. janvāra ieraksts dienasgrāmatā.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti