#LV99plus: Baumo par virsnieku arestiem

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Freimanis šodien skolā stāstīja, ka lielinieki arestējot virsniekus. Šie aresti esot tikai sākums agrākas varas iznīcināšanai. Viņa tēvs domā, ka tas varētu skart arī viņu un pat apsverot iespēju bēgt pie fričiem. Man palika neomulīgi. Ja jau pat Freimaņa tēvs baidās, tad kas būs ar manu tēvu.

Pēc skolas jautāju tēvam, vai arī mums nevajadzētu bēgt un slēpties. Tēvs vien pasmējās un teica, lai labāk lauzu galvu par skolas darbiem. Tāpat man esot jāaiznes mācītājam sainis ar ‘’Līduma’’ numuriem. Šīm divām lietām esot jābūt manā prioritāšu augšgalā.

Un vispār, lai es mazāk ticot savam skolas draugam Freimanim. Viņš visu pārspīlējot un baumojot. Lieliniekiem viens pīpis par viņa tēvu. Līdz vēlēšanām viss būs daudz maz mierīgi. Bet pēc vēlēšanām tad jāskatās.

Tēvs uzskata, ka lielinieki neuzvarēs.

Man tagad jāiet aukstumā un tumsā tā nolāpītā paka nest. Kopš aizvakardienas tēvs noliedzis darīt interesantos priekšvēlēšanu aģitācijas darbus. Tagad es esmu prasts kurjers.

*1917. gada 23. novembra ieraksts dienasgrāmatā

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti