#LV99plus: Baumo par Latgales atdalīšanas motīviem

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Ļeņins turpina ārdīt Krieviju. Tagad jau iet tik tālu, ka guberņas jāiznīcina. Nesapratu, kāds no tādas Latgales labums, līdz kāds no karavīriem man paskaidroja. Šādi Latgali izdalītu būs vieglāk atdot vāciešiem, slēdzot mieru. Man viss kļuva skaidrs.

Šis vācu spiegs to vien dara, kā sadala mūsu tēvzemi mazos gabaliņos, lai vācu ķeizaram vieglāk apēst.

Cik tālu tā ies? Atdos visu līdz Maskavai? Ar katru dienu man kļūst skaidrāks – šī revolūcija ir meli. Vācu kara viltība, lai pēdējo reizi pazemotu mūsu agrāk tik dižo impēriju. Izsmalcināta, sadisma pilna atriebība. Man neatliek nekas cits, kā meklēt ceļu pretestībai.

*1917. gada 29. decembra ieraksts dienasgrāmatā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti