#LV99plus: Artilērijas uguns pārtrauc neoficiālo pamieru

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"


Par laimi, vēl ir virsnieki, kuros ir saglabājies gods un dzimtenes mīlestība. Pēdējo dienu klusumu pārtrauca artilērijas šāviņi. Mēs visi domājām, ka vācieši uzbrūk. Bet nē. Izrādās, kāds bija pavēlējis artilērijai šaut uz vācu pozīcijām.

Šāviņu mērķis nebija nāve, bet gan vēstījums. Divi vēstījumi. Vispirms pateikt vācietim, ka mūsos vēl ir cīņas spars.

Un, otrkārt, norādīt starptautu brālības meklētājiem, ka nekāda draudzība šeit nevar būt.

Lai Dievs svēti drosmīgo komandieri, kurš turpina mīlēt savu tēviju pat šajos grēka laikos.

*1917. gada 22. novembra ieraksts dienasgrāmatā

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti