Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

LNSO koncertēs Viļņā, Rīgā un Tallinā

Tēvs un meita: Tikšanās kara laika sapnī

Lipkes muzejā atklāta izstāde «Tēvs un meita: tikšanās kara laika sapnī»

Žaņa Lipkes memoriāls 5. aprīlī plkst. 18 tiek atklāta izstāde “Tēvs un meita: Tikšanās kara laika sapnī”.

Izstādes pamatā ir divas unikālas kara laika liecības – Žaņa Lipkes zīmējumu blociņš un viņa meitas Ainas Lipkes dienasgrāmata, viņas personīgā hronika par sievietes dzīvi dramatiskajos kara apstākļos. Tās nesen tika atrastas Lipkes mājas bēniņos un līdz šim nebija pieejamas plašai auditorijai. Ainas Lipkes dienasgrāmata liecina par neziņas atmosfēru kara laikā, kad cilvēki gadiem ilgi nesaņēma vēstis par savu tuvinieku likteni un cerēja uz kara beigām un satikšanos:

“Pavasaris. Saulīte mīlīgi silda. Tikai sirdī grauž un smeldz, jo frontē cīnās un izlej asinis. Šeit ir mierīgi un klusi, bet tur visa zeme un debesis vārās kā katlā. Kur mani mīļie? Kur jūs esat šai mirklī?” (1944. gada 25. aprīlis, Ainas Lipkes dienasgrāmata)

Izstāde “Tēvs un meita: Tikšanās kara laika sapnī” ir iecerēta kā nenotikusi satikšanās kara sadalītajā pasaulē, kurā tika pārrautas ģimeņu saites, iznīcināta mīlestība un nākotnes cerības. Būtisks izstādes elements ir filma, kurā atdzimst Žaņa Lipkes memoriāla krājums. Tajā kinozinātniece Dita Rietuma stāsta par kino un izklaidi kara laikā, vēsturnieks Kaspars Zellis sniedz ieskatu totalitārisma ideoloģijā un profesore Vita Zelče skaidro sievietes dalību karā frontes tuvumā.

Izstāde būs apskatāma no 6.aprīļa līdz šī gada oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti