Dienas ziņas

Baltkrievijā atzīmē 9. maiju

Dienas ziņas

ZOC darbinieki krīzes laikā remontē telpas

Liepājas muzejs digitalizē savu krājumu

Liepājas muzejs ārkārtējās situācijas laikā digitalizē savu krājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Liepājā nākamnedēļ plāno atvērt visas pirmsskolas izglītības iestādes, muzejus, bibliotēkas un tūrisma informācijas biroju. Liepājas muzejs arī ārkārtējās situācijas laikā turpina darbu un veic sava vairāk nekā 130 000 vienību lielā krājuma digitalizāciju. Muzeja darbiniekiem nav bijusi dīkstāve vai jākļūst par bezdarbnieku.

Ja tagad Liepājas centrā, Siena ielā, slejas padomju laikā celti nami, tad pagājušā gadsimta 30. gados šeit atradās no sarkaniem ķieģeļiem būvēta māja, kurā liepājnieks Jānis Inge bija atvēris savu pulksteņmeistara darbnīcu. Kāds izskatījās pulksteņmeistars un viņa izmantotie darba instrumenti, tagad ikviens interesents var ieraudzīt sociālajā vietnē "Facebook", kur Liepājas muzejs savā kontā publicējis daļu no jau digitalizētajiem krājuma materiāliem.

"Gandrīz katram muzeja priekšmetam var atrast apakšā stāstu, jo tas ar šo stāstu jau nonācis muzejā.

Mēs ikdienā nevaram pieķerties šādām lietām, jo nekad nepietiek laika.

Tagad tā savā ziņā ir lieliska izdevība, ka varam sakārtot arī digitalizāciju," atzina Liepājas muzeja galvenā krājuma glabātāja Rita Krūmiņa.

Krājuma digitalizāciju Liepājas muzejs iesācis jau pirms dažiem gadiem, taču tagad, kad tajā iesaistīti visi muzeja darbinieki, darbs uz priekšu ritot daudz ātrāk. Šobrīd digitalizēta aptuveni puse no krājuma, un muzeja vadība lēš, ka pilnīgai darba pabeigšanai nepieciešami vēl pāris gadi. Digitalizēto priekšmetu apraksti un fotogrāfijas ikvienam interesentam pieejamas Kultūras ministrijas uzturētajā Nacionālā muzeja krājuma kopkatalogā, taču vēl precīzāka datu bāze paralēli tiek veidota paša Liepājas muzeja vajadzībām.

"Liepājas muzeja krājums glabājas piecās ēkās, un krājums ir liels – vairāk nekā 130 tūkstoši vienību. Ne vienmēr ir iespēja, ja kāds interesējas par kādu priekšmetu, aizbraukt uz konkrēto krājumu telpu, meklēt priekšmetu. Datu bāzē vieglāk atrast, apskatīt, kas interesē," sacīja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Muzeja krājumā ir gan seni dokumenti un fotogrāfijas, gan dažādi priekšmeti, kurus digitalizējot, arī paši darbinieki atsvaidzinājuši savas vēstures zināšanas.

"Daudz ko jaunu uzzināju no visiem priekšmetiem.

Kartes daudz, veci albumi ar cilvēkiem, kas Liepājai bijuši svarīgi, un vecos krievu laiku kolhozus varēju atcerēties,"

teica Liepājas muzeja zāles uzraudze Dace Ozola.

Šobrīd muzejs arī gatavojas jaunas izstādes atklāšanai, jo cer, ka pēc 12. maija atkal drīkstēs vērt durvis apmeklētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti