Liepājas muzejā jūtama atsaucība aicinājumam nest padomju laika rotājumus

Liepājas muzejs aicinājis cilvēkus dāvināt padomju laiku rotājumus, tā sākot gatavoties 2018.gada izstādei „Aizliegtie Ziemassvētki”. Un jau pirmajās dienās bija jūtama iedzīvotāju atsaucība, jo uz muzeju atnesti stikla, koka un ar rokām darinātie rotājumi.

Muzejs aicināja nest gan eglīšu mantiņas, gan atklātnītes, gan fotogrāfijas, gan citus priekšmetus, kas liecina par Ziemassvētku svinēšanu padomju varas ēnā.

Aizliegto Ziemassvētku tēmu gada garumā pētīs muzeja jaunā vēsturniece Anna Norvele, kura pati šo laiku nav piedzīvojusi.

Liepājas muzeja vēsturniece Anna NorveleInga Ozola

  Viņa stāsta, ka kopš 20.decembra cilvēki muzejam ir atnesuši apmēram 75 eglīšu rotājumus, vairākus svečturus un arī divas brīnumsvecītes, kas ir saglabājušās no 80.gadiem. “Tas ir mazliet brīnumaini, ka tā var saglabāties,” stāsta Norvele.

  “No visām mantiņām, kas pagaidām ir atnestas, man visvairāk patīk stikla maijvabole, jo man šķiet ļoti amizanti, ka maijvabole izmantota arī kā Ziemassvētku rotājums. Tāpat man ļoti patīk dārzeņu formas rotājumi – burkāni, gurķi un tomāti, jo eglītē izskatās, it kā tie būtu mežā sakārti dzīvniekiem,” stāsta muzeja vēsturniece.

  Rotājumus vēl var dāvināt līdz 2018.gada oktobrim, un tie nonāks izstādē “Aizliegtie Ziemassvētki” 2018.gada decembrī.

  “Muzejs no sirds pateicas visiem dāvinātājiem par atnestajām lietām un novērtē viņu ieguldījumu!” piebilst Norvele.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti