Liepājā svinēs kuģa «Saratov» sagaidīšanas simtgadi

No 27.  līdz 29. jūnijam Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu pasākumi kopums –  "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā – 100". Pirms 100 gadiem Liepāja bija kļuvusi par Latvijas Pagaidu valdības mītni, un trīs dienu garumā ikviens varēs izdzīvot 1919. gada 27. jūnija notikumus, piedaloties plašā svētku programmā. Svinīgajos pasākumos klāt būs arī Latvijas Televīzijas (LTV) komanda un žurnālisti – Gundars Rēders un Karīna Rubene, informē LTV.

LTV norāda, ka Neatkarības kara laikā Latvija, Kārļa Skalbes vārdiem runājot, bija “republika uz ūdens”. Latvijas teritorijā saimniekoja gan Pētera Stučkas valdība, gan Andrieva Niedras vadītie spēki, bet Kārļa Ulmaņa vadītā pagaidu valdība, Lielbritānijas un Francijas karakuģu sargāta, bija spiesta atrasties uz kuģa “Saratov”. Tieši 27. jūnijā Ulmaņa valdība beidzot varēja izkāpt krastā un Latvija bija kļuvusi par valsti ar zemi.

Vairāk par Latvijas valstij zīmīgajiem notikumiem pirms 100 gadiem var lasīt sabiedrisko mediju partāla LSM.lv sadaļā "Dzīvā vēsture".

LTV informē, ka 27. jūnijā plkst. 19 LTV1 un replay.lv būs vērojams kuģa "Saratov" sagaidīšanas vēsturiskās rekonstrukcijas iestudējums Liepājas Vecajā ostmalā. Iestudējumā tiks ievērota vēsturisko notikumu secība, tajā iekļautas arī toreiz dziedātās dziesmas un valstsvīru teiktās uzrunas. Latvijas valstsvīru lomas uzticētas Liepājas teātra aktieriem. Plkst. 20.15 par vēsturiskajiem notikumiem vēstīs arī Judītes Čunkas veidots "Aculiecinieks".

Savukārt 28. jūnijā plkst. 21.15 LTV1 un replay.lv būs vērojams svētku koncerts "Ar prieku un gandarījumu". Koncerta ideja sakņojas Kārļa Ulmaņa runā pēc nokāpšanas no kuģa "Saratov". Koncertā varēs baudīt neatkarības izcīnīšanas laika mūziku savienojumā ar rokmūziku. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris, jauktais koris "Intis", pavadošā grupa, kā arī plašs Liepājas un viesu ansamblis, piemēram, mūzikas grupa "Skyforger", dziedātāja Ieva Akuratere, mūziķis Ivo Fomins un citi tautā iemīļoti mākslinieki. Trīs dienu garumā Liepājā viesosies mūziķu un skatuves mākslinieku kolektīvi no vēsturiski sabiedrotajām valstīm, piemēram, dūdu un bungu grupa no Skotijas un ielu teātris no Francijas. Izskanēs gan tautasdziesmu apdares, gan militāri marši, populāri šlāgeri un smagais metāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti