Leģendārā raidījuma «Labvakar» vadītāji: 1991.gada barikādes – šaušalīga robežšķirtne Latvijas vēsturē

 

1991 .gada janvāra barikāžu laiks bija svarīga un šaušalīga robežšķirtne Latvijas vēsturē, tā par vairāk nekā 25 gadu senajiem notikumiem Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta Panorāma" teica leģendārā LTV raidījuma "Labvakar" vadītāji Ojārs Rubenis un Edvīns Inkēns.

"Toreiz mēs atradāmies īstās briesmās. Un, kas interesanti – tā nav, ka mēs neizjutām bailes, bet tās nebija tādas sāpīgas, nomācošas un katru brīdi. Jā, mēs apzinājāmies, ka tas ir risks. Katrs no tiem cilvēkiem, kas tur bija, zināja, ka var aiziet bojā," teica Inkēns.

Tomēr, lai arī Latvija šodien atrodas mazāk bīstamā ģeopolitiskā situācijā nekā 1991.gada janvāra barikādēs pirms vairāk nekā 25 gadiem, izskatās, ka bažu un baiļu sajūta ir "noturīgāka un varbūt arī sāpīgāka, jo ir ko zaudēt," teica Inkēns.

Rubenis vērtēja, ka 1991.gada 13.-20. janvāris ir patiesa "Latvijas otrās vēstures robežšķirtne", jo vēl līdz asiņainajiem notikumiem Lietuvā 13.janvārī iespēja, ka Latvija varētu kļūt par neatkarīgu valsti, vērtēta kā maz ticama.

Tomēr kopējais Latvijas tautas atbalsts un "tā jauda" bija tik milzīga, ka cilvēki saprata - Latvijas neatkarība ir iespējama, teica Rubenis. "Priekš manis tā ir diezgan šaušalīga robežšķirtne, kur tā 20.janvāra vakarā pēc Lietuvas notikumiem patiesi manī pirmo reizi iezīmējās reālas bailes."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti