Latvijas vecākais krogs Jurģos aizsāks 190. sezonu

Gricgales krogs, kas atrodas Lietuvas pierobežā, Neretas novadā, šī gada aprīlī atzīmē 190. sezonu, kopš barons to atvēra 1831. gadā, pastāstīja laikraksta "Staburags" redaktore Agita Grīnvalde-Iruka. Šodien tas ir rakstnieces Lūcijas Ķuzānes ģimenes īpašums un kļuvis par iecienītu saieta vietu un tūrisma objektu, kura apsaimniekošana uzticēta biedrībai "Upmales mantinieki".

Gricgales krogam 190
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ierobežojumu dēļ lielas kroga jubilejas svinības gan nenotikšot, tomēr šī gada 23. aprīlī, Jurģos, – tai pašā dienā, kad pirms 190. gadiem barons Gricgales krogu atklāja, – tas modīsies jaunajai tūrisma sezonai, atklāja Agita Grīnvalde-Iruka. Krogu varēs pieteikties apmeklēt gan individuāli, gan ar ģimenēm. 

Kādreiz tagadējā Neretas novada teritorijā bijuši 35 krogi. Gricgales krogs ir vienīgais, kurš saglabājies līdz mūsdienām. "Kā saka Neretas novadpētniece un biedrības "Upmales mantinieki" vadītāja Lidija Ozoliņa – tas laikam ir viens no retajiem, kur vēl tāda īsta kroga smarža jaušama un saglabājusies," stāstīja Agrita Grīnvalde-Iruka.

Laika gaitā krogs ir ticis tikai nedaudz uzfrišināts un sakārtots, tādēļ labi jaušams, kā krogs izskatījies pirms vairāk nekā 100 gadiem.

Kā pastāstīja Agrita Grīnvalde-Iruka, Gricgales krogs šobrīd ir rakstnieces Lūcijas Ķuzānes īpašums, tomēr rakstniece vienmēr gribējusi, lai krogs būtu atvērts sabiedrībai, tādēļ biedrība "Upmales mantinieki" pēdējos gados rūpējusies, lai krogs būtu labi uzturēts, kļūstot par iecienītu saieta un tūrisma apskates vietu.

"Agrāk jau krogi vairāk ar tādu iedzeršanu un alus baudīšanu bija saistīti, šodien, protams, nav tas Gricgales krogā iespējams, tomēr to var apskatīt no iekšpuses un ārpuses. Krogā ierīkota ekspozīcija, kas veltīta Neretas novada ievērojamiem ļaudīm," norādīja Grīnvalde-Iruka.

Gricgales krogs ir arī viens no posmiem fonda "1836" veidotajā tūrisma maršrutā.

"Krogā notiek dzejas dienu pasākumi, piemin novada ievērojamos ļaudis, Sēlijas fotogrāfi pēdējos gados pulcējas, arī tautas muzikantu saieti notiek, tā ka krogs ir dzīvs," sacīja Grīnvalde-Iruka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti