Dienas ziņas

Neredz iespēju strādās ar premjeru bez pielaides

Dienas ziņas

Daugavpils novadā izpētīti ezeru resursi

Stāsts un mūzika Kuldīgas novada muižās

Laidu muižā sāk pasākumu ciklu par Kuldīgas novada kultūrvietām

Lai iepazīstinātu ar Kuldīgas novada muižām un rīkotu kvalitatīvus kultūras pasākumus pagastos, aizsākts cikls “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada pilīs un muižās”. Pirmais pasākums nupat aizvadīts Laidu muižā, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Iedzīvotāju atsaucība bija liela.

Pasākums sākās ar nelielu ekskursiju pa Laidu muižu. Tās vadītājai vēsturniecei Gunai Robertai stāstāmā daudz, jo muižas pirmsākumi meklējami jau 16. un 17. gadsimtu mijā. 19. gadsimta sākumā barons Manteifels savai meitai klasicisma stilā cēla pašreizējo muižas pili ar saimniecības ēkām. Apbūve veidota simetriski ap pagalmu. Pilij abās pusēs viena otrai pretī atrodas klēts-ratnīca un pārvaldnieka māja, tās ar pili savieno vārti vienotā būvapjomā.

Nu jau teju simt gadu muižas ēkās atrodas skola, tās vadība atzīst, ka izmanto visas iespējas, lai piesaistītu finansējumu restaurēšanai, jo komplekss glabā daudzas kultūrvēsturiskas vērtības. 

Laidu pamatskolas direktore Elita Tisjaka atzīst, ka uzturēt ēku ir grūti un daudz ko nav iespējams izdarīt tā, gribētos, zinot to, kas ir zem krāsojumiem. "Te ir gleznojumi pirmajā stāvā pilnīgi visās telpās," viņa piebilst.

Kuldīgas novads ir muižām bagāts - tās pieder gan privātiem īpašniekiem, gan pašvaldībai. Ideju ar pasākumu “Stāsts un mūzika Kuldīgas novada pilīs un muižās” ļaudis vairāk iepazīstināt ar šo kultūrvēsturisko mantojumu izlolojuši novada kultūras nozares cilvēki. 

Kuldīgas novada pašvaldības Kultūras projektu speciāliste Agnese Lapsiņa saka, ka pasākuma cikls veidots ar mērķi parādīt mazās kultūrvēstures pērles, aicinot izbraukt no pilsētas un tās izbaudīt.

Lai uz Laidiem būtu vieglāk nokļūt, tika rīkoti bezmaksas reisi, arī pats pasākums bija dāvana to apmeklētājiem. Cilvēku atsaucība šai iecerei pārsteidza organizatorus.

Pasākuma apmeklētāja no Sieksātes Lelde Dreimane atzīst, ka daudziem apkārtnē dzīvojošiem vajadzīgs pamudinājums, lai atnāktu un vietas apskatītu. "Tā ir liela vērtība Laidiem, tā ir ciemata pērle," viņa uzsver.

Katrā koncertā paredzēts aicināt citus profesionālus mūziķus. Šai reizē skanēja dažādu laikmetu un stilistikas mūzika no gregoriskajiem dziedājumiem līdz mūsdienu kompozīcijām ansambļa “Art-i-Klasika” izpildījumā. Plānots, ka nākamie šī cikla pasākumi notiks Snēpeles, Īvandes, Ēdoles, Padures un, iespējams, arī Vārmes muižā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti