Kultūras ministrijas kamīnzāles restaurācijas laikā uziet jaunus artefaktus

Kultūras ministrijas kamīnzāles restaurācijas laikā atklāti jauni artefakti, liecina valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) informācija.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ceturtdien, 1.decembrī, pieņēma VNĪ restaurēto Kultūras ministrijas kamīnzāli, Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 11a.

Telpas apdares projektā noteikts, ka restaurācijas darbi veicami saskaņā ar konservācijas principu – stabilizēt oriģinālo elementu esošā novecošanas stāvoklī un saglabāt autentiskās iezīmes.

Restaurācijas darbu laikā, demontējot iemontēto krēslu un sienas paneli, atklājās jauni artefakti – līdz šim nezināms Jūlija Madernieka (1870 – 1955) veidots sienas gleznojums un 19.gadsimta beigu vairogu parketa fragments, norāda VNĪ.

VNĪ sadarbībā ar KM pārskatīja Kamīnzāles restaurācijas koncepciju, paredzot sienu gleznojumu papildu izpēti, konservāciju, restaurāciju un daļēju eksponēšanu interjerā, kā arī 19.gadsimta beigu parketa atsegšanu un restaurāciju.

Lai uzlabotu telpas funkcionalitāti, kamīnzālē izveidota papildu ieeja no KM vestibila puses. Padomju perioda vitrāža, kas atradās jaunizveidotās ieejas vietā, tika demontēta un nodota glabāšanai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti