Dienas ziņas

Zemgales restaurācijas centram – spāru svētki

Dienas ziņas

Sakopj Vecpils katoļu baznīcas kriptu

Kalvenē atklāj granīta piemiņas zīmes kalpakiešiem

Kalvenē atklāj granīta piemiņas zīmes kalpakiešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Atzīmējot Varoņu dienu un Neatkarības cīņu simtgadi, šodien Aizputes novada Kalvenes pagasta Aizpores kapos ar svinīgu svētbrīdi tika atklātas divpadsmit granītā kaltas piemiņas zīmes. Tās izvietotas pie katras no Oskara Kalpaka vienības karavīru atdusas vietām.

Pirms 100 gadiem pulkveža Oskara Kalpaka bataljona tālākais atkāpšanās punkts bijis Aizporēs pie Kalvenes. Tieši no šejienes Kalpaka vienība devās uz izšķirošo cīņu. Tajā piedalījušies arī 12 apkārtējo māju drosmīgie jaunieši, kuru vārdi iekalti piemiņas plāksnē Aizpores kapos. Drosmīgo vidū bijis arī Alfreds Vallis.

Padomju laikā kalpakiešu pieminēšana bijusi aizliegta, vien 90. gadu sākumā kapos uzstādīts divmetrīgs piemineklis, kam blakus kuplo leģendārā aktiera Ēvalda Valtera pirms 25 gadiem stādītais ozoliņš. Savukārt Kalpaka drosmīgo vīru atdusas vietas tolaik tikušas iezīmētas ar ozola piemiņas plāksnēm. Šodien ar svētbrīdi tika godināti varoņi un atklātas no granīta kaltas 12 piemiņas zīmes.

Uzstādītās piemiņas zīmes ir tikai sākums Kalpaka karavīru atdusas vietu sakopšanā Aizpores kapos, stāsta pulkvežleitnants Andris Rieksts. Plānots arī atjaunot kapu kopiņas, izveidot taku uz pieminekli.

"Mūsējais, 44. bataljons, kas dislocēts Liepājā, šeit brauc talkās. Mēs redzējām, ka šis piemiņas zīmes iet postā, un pagājušajā gadā, kad ieradās Latvijas virsnieku apvienība, tad mēs šeit, šajā pašā vietā nosolījāmies, ka mēs šīs zīmītes nomainīsim," teica kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti