Kairas graustu rajonā atrod Senās Ēģiptes faraona Ramzesa II statuju

Arheologi Ēģiptes galvaspilsētā Kairā uzgājuši kādu retu dārgumu – astoņus metrus augstu Senās Ēģiptes faraona Ramzesa Otrā statuju. Tas ir viens no lielākajiem pēdējo gadu atklājumiem arheoloģijas jomā Ēģiptē.

Viens no Ēģiptes galvaspilsētas Kairas graustu rajoniem glabā vairāk nekā trīs tūkstošus gadus vecus dārgumus no Senās Ēģiptes. Un tās, iespējams, ir no visslavenākā valdnieka – faraona Ramzesa Otrā – laika.

Arheoloģiskos darbus šajā rajonā veica vāciešu un ēģiptiešu arheologu grupa, un vieta bija izvēlēta, jo tā atradās netālu no Ramzesam Otrajam veltīta tempļa gruvešiem. Un darbs vainagojās panākumiem.

“Mēs atklājam tempļa paliekas no Ramzesa Otrā laika 19. dinastijas ēras ap 11 gadsimtu pirms mūsu ēras. Tālāk pētot šajā apvidū, arī atklājām Ramzesa Otrā statuju, kas bija astoņus metrus augsta,” stāsta arheologs Kalīds Muhameds Abuelela.

Statujas galva tika atrakta no gruntsūdeņiem un izcelta virszemē diezgan labā stāvoklī.  

“Mēs izmantojām buldozeru, lai to izceltu. Protams, ievērojām drošības pasākumus, taču šī metode bija salīdzinoši primitīva. Tāpēc esam priecīgi, ka neko sliktu tai neesam nodarījuši,” atzina arheologs. 

Lai gan statujai trūkst iegravēta uzraksta, kas apliecinātu, ka tā attēlo tieši Ramzesu Otro, tuvums viņa templim un līdzības ar citiem arheoloģiskiem atradumiem, kas veltītas viņam, liek domāt, ka tā tiešām ir tieši  faraona Ramzesa Otrā skulptūra.

Ramzess Otrais bija viens no visilgāk valdījušajiem Senās Ēģiptes faraoniem, valdot 19. dinastijas laikā 66 gadus. Viņš tika apbedīts Karaļu ielejā, no kuras viņa mūmija 19.gadsimta beigās tika pārvietota uz Kairas muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti