Dienas ziņas

Siers kā cienasts Ziemassvētkos

Dienas ziņas

Brīvdabas muzejā gaismas spēles

Ķekavas novada pieci stāsti

Jaunā izstādē izzina 19. gadsimta un mūsdienu Ķekavas vēsturi

Gaidot Latvijas simtgadi un atzīmējot muzeja 20. gadskārtu, Ķekavā apmeklētājiem durvis vērusi jauna pastāvīgā ekspozīcija “Ķekavas novada pieci stāsti”. Tie vēsta par notikumiem un pagasta ļaudīm. Apjomīgās ekspozīcijas izveidei muzejs no 33 Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajiem projektiem šogad saņēmis lielāko finansiālo atbalstu.

Deviņu mēnešu laikā Ķekavas novadpētniecības muzejs piedzīvojis vērienīgas pārmaiņas. Ap 60 kvadrātmetru lielajā zālē radīta jauna pastāvīgā ekspozīcija, kurā novada vēsture no 19. gadsimta līdz mūsdienām izstāstīta piecos stāstos. “Patiesībā mūsu uzstādījums bija parādīt muzeja krājumu, jo šeit 99,9% ir mūsu muzeja krājumu priekšmetu,” saka Ķekavas novadpētniecības muzeja vadītāja Ināra Rumbiņa.

Apjomīgākais ir padomju laika stāsts, bet krāšņākais - pūra lādes stāsts, kurā ietverts arī tikai pirms septiņiem gadiem izveidotais Ķekavas novada tautas tērps.

Lai ekspozīcija būtu interesanta visiem, apraksti iztulkoti arī angļu valodā, un izstādi papildina skārienjūtīgais ekrāns un digitālie foto rāmīši.

“Mēs jau arī gribējām būt modernāki, mūsdienīgāki un interesantāki. Tāpēc mums ir skārienjūtīgs monitors, kurā mēs esam šobrīd ļoti daudz priekšmetus ievietojuši. Apmeklētājiem būs iespējams paskatīties arī filmas, kādas mums ir no padomju laika: gan par putnu fabriku, gan par plūdiem Ķekavā 1970. gados,” pauda Rumbiņa.

Pirmie jauninājumus apskatīja tie ķekavnieki, kuri ar saviem dāvinājumiem papildinājuši muzeja krājumus. “Pirmais iespaids ir ļoti, ļoti jauks.  To nevar vārdos pateikt, tās ir tādas emocijas, kas nav pasakāmas uzreiz. Tas ir jāpārdomā,” norāda ķekavnieks Kārlis Hermanis.

Līdzīgas pārdomas ir vēl vienai ķekavniecei Rutai Bīlandei. “Man šis novadpētniecības muzejs ļoti patīk ar to, ko šeit dara un kā to dara. Tas ir interesanti, un es domāju, ka Rumbiņas kundze šeit ir īstajā vietā. Es domāju, tā viņai ir sirdslieta,” vērtē Bīlande.

Ekspozīcijas izveide izmaksājusi ap 30 000 eiro, no kuriem 20 000 ir Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums. Jaunu izstāžu un ekspozīciju izveidei Valsts kultūrkapitāla fonds konkursa kārtībā šogad 33 projektiem piešķīra gandrīz 170 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt