Dienas ziņas

Salacgrīvā sācies VII starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls

Dienas ziņas

Āfrikas cūku mēris skāris saimniecību Vārkavas novadā

Izdota grāmata «3x3 Latvijā»

Izdod grāmatu par pasaules latviešu ģimeņu 3x3 kustību

Stiprināt latviskumu, latviskās tradīcijas un kopības sajūtu – tie ir tikai daži no stūrakmeņiem, uz kuriem balstās pasaules latviešu ģimeņu 3x3 kustība. Tā 1981.gadā aizsākusies ASV, bet pirms 26 gadiem nometnes jeb saieti sākās arī Latvijā. Nupat klajā nākusi grāmata „3x3 Latvijā”, kuras atklāšanas svētki bija saieta laikā Pelčos.

Vairāk nekā 350 grāmatas „3x3 Latvijā” lappusēs apkopotas šīs pasaules mēroga kustības visu paaudžu latviešiem 25 gadi. Te ir ne tikai statistika – kur kārtējais saiets noticis un cik dalībnieku bijuš -i, grāmata ir kā kultūrvēsturiska liecība par cilvēkiem, kas organizējuši, strādājuši 3x3; tā bagātīgi ilustrēta ar fotogrāfijām, emocijām un atmiņām. Grāmata sākas ar vēstījumu Latvijas simtgadei.

„Šī grāmata ir par stiprām ģimenēm, par fantastisku brīvprātīgo darbu un zināmā mēŗā šī grāmata ir par ideālo Latviju,” norāda kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība).

Viņu papildina Latvijas 3x3 padomes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa.

„Pirmkārt , tas ir ļoti nozīmīgs kā hronika. Ir žēl, ja nākas ziņas meklēt no svešām, mēs varam paši uzrakstīt grāmatu, un šī ir viena no tām,” norāda Krūmiņa.

3x3 kustību 1981.gadā aizsāka ārzemju latvieši Līga un Arnolds Ruperti, lai stiprinot ģimenes, stiprinātu un svešumā nepazaudētu latvisko dzīvesziņu.

Pirmā nometne notika ASV Garezerā. Pirms trim gadiem tapusi līdzīga grāmata par šo kustību ārpus Latvijas. Latvijā šī kustība sākās 1990.gadā. Pirmā vieta bija Madliena. Grāmatas atklāšanas reizē viesojās ne tikai daudzu saietu, bet arī nodarbību vadītāji. „Es ļoti priecājos, ka tas ir paveikts, jo gadi skrien un notikumi tiek līdzi, bet tādi vērtīgi pasākumi klusi un mierīgi turpina veikt labu darbu,” komentē Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Grāmatas izveidošanas darbu uzņēmās Rasma Zvejniece un Daiga Bitiniece. Abām ir žurnālista izglītība, tāpēc apzinājušās, ka šo grūto darbu var paveikt un informāciju apkopot. Darbs sākts pirms diviem gadiem. „Tad sākām saprast, cik daudz trūkst. Vairāki dzīvo ārzemēs, tad pa telefonu jāintervē, pa skaipu. Labi, ka ir sociālie tīkli, brīžam kā detektīvs darbojos,” norāda Bitiniece, kas ir Pelču 3x3 saieta vadītāja.

Grāmata tapusi ar vairāku fondu atbalstu un arī  saieta dalībnieku ziedojumiem. Izdevums nonāks arī to vietu bibliotēkās, kur 3x3 saiets šo 25 gadu laikā noticis.

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt