Iespaidīgā hronikā apkopo notikumus latviešu zemēs kopš ledus aiziešanas

Kultūras akadēmijā sestdien vakarā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Vēstures poētika un politika teātrī un kino” atvērs akadēmijas pētnieku veidotu hroniku “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no Ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij”. Grāmatas vairāk nekā tūkstoš lappusēs mēģināts vienuviet aptvert notikumus Latvijas teritorijā daudzu gadsimtu garumā.

Īpašu uzmanība hronikā pievērsta kultūras norisēm, daudzu kultūru un mākslas procesu līdzāspastāvēšanai, par kuriem ziņas līdz šim bijušas izkliedētas dažādos materiālos, Latvijas Radio pastāstīja viens no hronikas autoriem, Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vēstures katedras vadītājs Raimonds Briedis. 

Tapusi hronika par notikumiem latviešu zemēsMāra Rozenberga

"Sākumā bija mērķis radīt tādas sinoptiskās tabulas studentiem, lai viņi saprastu, kurš karš ir pēc kura un kādi notikumi risinājās tajā laikā, bet tā izauga par tādu lielu pārskata grāmatu no aizlaikiem, sistemātiski no 13.gadsimta līdz 20.gadsimta sākumam, kur var ieraudzīt, kādas ziņas ir saglabājušās par to, kas katrā gadā ir noticis, kādas celtnes celtas, kādi mākslas darbi veidoti, kādas mūzikas un teātra spēles spēlētas, kādi rakstnieki darbojušies," paskaidroja Briedis. "Lasītājs var izsekot šiem notikumiem, kuri katrā atsevišķā pētījumā paliek kā tāds fragments. Šis ir kopsavilkums, katra gada reportāža.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti