FOTO: Rīgas pilī atgriežas restaurētās vēsturiskās mēbeles

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valsts prezidenta kancelejai turpinot Rīgas pils iekārtošanas procesu un pārcelšanos no Melngalvju nama, no Rīgas Kuģniecības un vēstures muzeja uz Rīgas pili tika nogādāts Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes krūšutēls un pilī atgriezās restaurētās vēsturiskās mēbeles.

Jāņa Čakstes kabinetā Rīgas pilī šodien uzstādīts Latvijas valsts pirmā prezidenta krūšutēls. Pēc vēsturnieku minējumiem tas pabijis gan Lielajā ģildē, gan Čekas pagrabos, bet, vai metālkalums jau agrāk rotājis prezidenta rezidences telpas, drošu ziņu nav. 

"Krūšutēls ir atrasts kādā no šī biedrības nama telpām mētājamies kopā ar citiem mākslas priekšmetiem, apkārtējie toreiz runājuši, ka, iespējams, krūšutēls ir nācis no Čekas pagrabiem," klāsta Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma glabātāja Vivita Buivida.

Rīgas pilī tiek nogādātas pēc ugunsgrēka restaurētās mēbeles. Kā skaidro meistari, glābšanas darbos izmantotais ūdens tās apskādējis tik ļoti, ka tikai viena sarkankoka galda atjaunošana prasījusi vairākus mēnešus. Šobrīd pils telpās norisinās arī gleznu rāmēšanas darbi.

Paredzēts, ka kopumā pils sienas rotas aptuveni 70 mākslinieku darbi.

Divas Vilhelma Purvīša gleznas tiks uzstādītas Jāņa Čakstes kabinetā līdzās pirmā Latvijas valsts prezidenta krūšutēlam, kura pirmā mājvieta, gluži tāpat kā metālkaluma autors, vēsturniekiem ir mīkla.

Restaurētais galds.

Tiek ienesti restaurētie krēsli.

Medijiem tiek izrādīta glezna ar Rīgas skatu, kas nu atgriezusies pilī.

Jau nākamnedēļ varētu sākties arī prezidenta kancelejas biroja pārvietošana uz pils telpām, un augusta beigās valsts prezidents Raimonds Vējonis varēs pirmo reizi iekārtoties īstajā prezidenta rezidencē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti