FOTO: Portugālē atrod senu kuģa vraku

Arheologi Portugāles upē atraduši vairāk nekā 400 gadus senu kuģa vraku. Tas jau tiek uzskatīts par vienu no Portugāles svarīgākajiem atradumiem vairāku desmitgažu laikā.

Atradums vairākus gadu simtus pavadījis Težu upes dzelmē netālu no Atlantijas okeāna. Pagājušajā nedēļā atrastais kuģa vraks tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem atradumiem pēdējo desmitgažu laikā.

"Šis vraks ir ļoti labi saglabājies, ņemot vērā tā iespaidīgo vecumu. Tam ir deviņi bronzas balsti, ir pat saglabājies Portugāles ģerbonis.

Kuģim ir dažādi elementi, kas piešķir tam lielu vēsturisko vērtību," saka jūras arheologs Horhe Freira.

Arheologi norāda, ka kuģis nogrimis starp 1575.un 1625.gadu. Kuģis bijis vairāk nekā 100 metru garš un 50 metrus plats. Sākotnējie izrakumi liecina, ka uz kuģa pārvadāts Ķīnas porcelāns.

Pētnieki secinājuši, ka kuģis regulāri ceļojis no Portugāles uz Indiju un atpakaļ. Ņemot vērā, ka tas bijis tirdzniecībai paredzēts kuģis, uz tā vēl palikušas vairākas tā laika aktuālākās preces.

Tomēr mīkla ir kuģa identitāte. Datu par kuģi ir pārāk maz, un arī vēsturnieki pagaidām nespēj sniegt pietiekami daudz informācijas.

Jau pašlaik zināms, ka kuģis nokļūs UNESCO Okeānu kultūras mantojuma sarakstā. Pirms nonākt kāda muzeja īpašumā,  kuģim tiks veikta rūpīga izpēte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti