FOTO: Peru atgūst vērtīgas senlietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latīņamerikas valsts Peru atguvusi vērtīgus kultūrvēsturiskā mantojuma darbus. Tos pēdējās desmitgadēs no valsts bija izveduši senlietu kontrabandisti un tirgoņi.

"Es esmu ļoti priecīgs šodien ar laba drauga – kultūras ministra - starpniecību nodot Kultūras ministrijai apmēram 1700 priekšmetus, kas pieder pie tautas kultūra mantojuma. Tie ir atgūti no Argentīnas, Kolumbijas, Ekvadoras, kā arī Austrālijas, ASV, Nīderlandes, Apvienotās Karalistes, Zviedrijas un Šveices," sacīja Peru ārlietu ministrs Nestors Popolizio.

Eksperti informē, ka atgūtie priekšmeti atspoguļo seno Čančajas, Naskas, Čimu un Rekuajas indiāņu kultūru. Liela daļa no keramikas izstrādājumiem, tekstilmateriāliem un citiem artefaktiem radīti pirms vairākiem simtiem gadu, atrasti arheoloģiskajos izrakumos un ir spilgtas valsts  vēstures liecības.

Šajā mēnesī Peru atguva arī vēl kādu unikālu priekšmetu – pirmsinku periodā 8.gadsimtā no zelta izgatavotu bēru masku. To jau 1999.gadā kādam arestētam Turcijas senlietu tirgonim konfiscēja Vācijas varas iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti