Festivāla «Via Baltica» laikā Liepājā atklās izstādi «Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai»

Augustā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, festivāla „Via Baltica” organizatori aicina ne tikai uz koncertiem, bet arī uz kino un izstādēm. Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” no 4. līdz 31. augustam būs apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja izveidotā ceļojošā izstāde “Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai”.

Izstādes dokumenti, fotogrāfijas un teksti atspoguļo Latvijas valsts un tautas likteņgaitas, sākot ar neatkarīgas valsts proklamēšanu, cauri brīvības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atgūšanai. Izstāde "Latvija 1939-1991: No okupācijas līdz brīvībai" ietver arī muzeja skatījumu uz Otrā pasaules kara traģiskajiem notikumiem Latvijā.

Izstāde apceļojusi gandrīz visus Latvijas novadus, kā arī eksponēta Lietuvā, Igaunijā, Moldovā un Ukrainā. Liepājā tā būs apskatāma bezmaksas Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” darba laikos.

Festivāla organizatori izstādi īpaši aicina apmeklēt skolas vecuma jauniešus. Izstādes veidotāji ir sagatavojuši skolēna darba lapu. Atbilžu meklēšana uz darba lapā iekļautajiem jautājumiem palīdzēs iepazīties ar izstādes saturu.

Izstāde notiek ar Latvijas Okupācijas muzeja un Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” atbalstu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti