Daugavpilī – universitātes simtgade un vietējam Pedagoģiskajam institūtam veltīta izstāde

Daugavpils Universitāte šogad atzīmē simtgadi -  tās vēsture tiek skaitīta no Valsts skolotāju institūta, kas savukārt izauga no Skolotāju semināra, kurš tika atklāts 1921. gada 4. novembrī. Pandēmijas situācija ietekmējusi jubilejas pasākumus, kas plānoti visam gadam, daļa no tiem notiek virtuāli. Tostarp arī izstāde “Daugavpils Pedagoģiskais institūts. 1952-1993”.

Daugavpils Valsts skolotāju institūts 1952. gada aprīlī tika reorganizēts par Daugavpils Pedagoģisko institūtu. Tādā statusā augstskola nostrādāja līdz 1993. gadam, kad kļuva par Daugavpils Pedagoģisko universitāti (DPU), bet 2001. gadā no abreviatūras pazuda burts P – radās Daugavpils Universitāte, kas pastāv arī tagad.

“Mums plānotas vairākas izstādes. Pagaidām tās darbojas tikai virtuāli. Ir ekspozīcija, kas vēsta par skolotāju institūtu, nesen tika izveidota (šeit un šeit) izstāde par DPI, bet rudenī būs gatava vēl viena, veltīta DPU. Visas fotogrāfijas ir no mūsu muzeja krājuma, internetā ir tikai neliela daļa no tām. Īstenībā fotoattēlu ir ļoti daudz, es tos tagad pakāpeniski digitalizēju. Ir ne mazums fotogrāfiju, kurās redzami cilvēki un notikumi, un neviens nevar pateikt, kāds laiks tas ir, kas ir šie cilvēki… Kaut vai aptuveni jātiek skaidrībā, tāpēc darba pietiek.

Ir stendi izstādēm, tāpēc, kad pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi kļūs mazāk stingri, mēs gribam fotogrāfijas izvietot Daugavpils Universitātes vecā korpusa otrā stāva foajē. Un visi, kas vēlēsies, varēs nākt un skatīties. Bet pagaidām tie ir tikai sapņi,” Rus.lsm.lv pastāstīja Daugavpils Universitātes muzeja direktors Sergejs Kuzmins.

Viņš arī apliecināja, ka līdz 4. novembrim būs gatava grāmata, kas vēstīs par Latgales galvenās augstskolas gadsimtu ilgo vēsturi.

P. S. Autore pati ir DPI Filoloģijas fakultātes 1988. gada absolvente. Skatoties fotogrāfijas, atceros Bulata Okudžavas rakstītās rindas: “Льются с этих фотографий океаны биографий, Жизнь в которых вся, до дна, с нашей переплетена” (“No šīm fotogrāfijām līst biogrāfiju okeāni. Tajos visa dzīve, līdz dibenam, savīta ar mūsējo.”). Studenta gadi ir “svētki, kas vienmēr ir ar tevi”, un, protams, “ak, atmiņu medus”.  Tik daudz citātu nāk prātā – mūsu lieliskie pasniedzēji mums labi mācīja gan filoloģiju, gan dzīvi. Paldies viņiem par visu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt