Cēsu Sv. Jāņa baznīcas jumta kupolā atrastajā kapsulā uziet vēstījumus

Cēsu Sv. Jāņa baznīcas restaurācijas laikā jumta kupolā atrastajā kapsulā uzieti ar 1853. gadu un 1864. gadu datēti vēstījumi, savā "Facebook" profilā paziņojusi dievnama draudze.

Ņemot vērā, ka pati kapsula divās vietās ir cauršauta, bijušas bažas par tās satura stāvokli. Kapsulas atvēršana, saskaņā ar draudzes sniegto informāciju, ilgusi trīs stundas, jo meistars, kas kapsulu izgatavojis, 1864. gadā to bija aizvalcējis gana pamatīgi, lai vēstures liecības tiktu nosargātas.

"Šī uzcītība ir atmaksājusies, un mums par lielu prieku, iekšā esošā informācija ir ļoti labi saglabājusies. Kapsulā tika atrasts ar vairākiem vaska zīmogiem aizzīmogots tīstoklis, kurā iesaiņoti divi papīra ruļļi.

Lielākais, uz papīra rakstītais, datēts ar 1853. gadu, kas ir arī torņa pabeigšanas gads. Otrs, mazākais, uz pergamenta rakstītais – ar 1864. gadu," norāda draudzē.

Kapsulas atvēršanā piedalījās Rokrakstu un dokumentu restauratore-meistare Dace Dubrovska, restauratore Anete Āna, kā arī darbinieki un vēsturnieki no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes un draudzes.

Cēsu Sv. Jāņa luterāņu baznīcā pērnvasarar sākti apjomīgi restaurācijas darbi, kas norisināsies līdz pat 2019. gada beigām, liecina baznīcas mājaslapā pieejamā informācija.

Šomēnes no dievnama jumta spices noņemts krusts un kupols, kur atradās kapsula. Apzeltītā vara bumba, krusts un tā balsti nodoti restaurācijai un apzeltīšanai. Savukārt ar kapsulā atrastajiem materiāliem strādā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieki, norāda Cēsu Sv.Jāņa baznīcas draudze.

Saistītie raksti
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti