Dienas ziņas

Nākamgad slēgs Apriķu pamatskolu

Dienas ziņas

Ādažos diskutē par dienas centra izveidi

Atklāj piemiņas plāksni pulkvežleitnantam Jānim Briedim

Cērē atklāta piemiņas plāksne pulkvežleitnantam Jānim Briedim

Iesākot patriotu nedēļu, Kandavas novada Cērē atklāta piemiņas plāksne pulkvežleitnantam, Lāčplēša Kara ordeņa un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim Jānim Briedim. Sākoties 1.pasaules karam, viņš ticis mobilizēts Krievijas cara armijā, bet vēlāk bijis 5.Zemgales latviešu strēlnieku pulka bataljona komandieris.

19.gadsimtā dzimuši cilvēki, kuri cēla Latvijas valsti. Par vienu no tādiem, kādreizējo skolotāju Jāni Briedi skopas atmiņas glabā arī vietējo ļaužu izveidotā Cēres pamatskolas vēstures istaba.

"Viņš strādājis Cēres pamatskolā no 1911. līdz 1914. gadam. Pēc tam bija iesaukts armijā 1.Pasaules kara laikā un vēlāk padomju represiju laikā 1942. gadā nošauts. Informācija, ka viņš ir Lāčplēša kara ordeņa kavalieris, mums ir pavisam nesen," atzina Cēres pamatskolas direktore Juta Reinsone.

Pulkvežleitnants Jānis  Briedis dzimis pirms 125 gadiem, un viņa sirds vienmēr degusi par Latviju.

Viņš bijis viens no kontrevolucionārās studentu korporācijas "Tervetia" dibinātājiem, dienējis gan cariskās Krievijas armijā, gan 5. Zemgales latviešu strēlnieku pulkā.

"Viņš bija uzkalpojies no ierindas virsnieka līdz pat bataljona komandierim. Tā kā viņš iznesa visu šo cīņas smagumu Tīreļpurvā un pēc tam dibināja Krievijā Troickas latviešu strēlnieku bataljonu, ceļš aizveda viņus cauri Sibīrijai uz Vladivostoku, un strēlnieku pulku caur trim okeāniem atgādāja līdz Liepājai," klāstīja Jāņa Brieža brāļa dēls Pēteris Briedis.

Piektdien, 10.novembrī, svinīgā pasākumā pie Cēres pamatskolas Lāčplēša kara ordeņa un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim pulkvežleitnantam Jānim Briedim atklāta piemiņas plāksne. Īpaši  svarīgs šis notikums ir  viņa dzimtas turpinātājiem, kas pieder pie 20.gadsimta paaudzes un cīnījušies par Latvijas neatkarības atgūšanu.

Īsta patriotisma stunda tā ir arī 21.gadsimta paaudzei, kam būs jārūpējas par mūsu valsts neatkarības nosargāšanu.

Jānis Briedis apbalvots arī ar Viestura ordeni, Čehoslovākijas Kara krustu un Lietuvas Republikas 10 gadu neatkarības jubilejas medaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt