Rīta Panorāma

Igaunijas skolās pilnībā pāries uz mācībām valsts valodā

Rīta Panorāma

Intervija ar RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītāju, profesoru Ģirtu Briģi

Čehijā vērienīga Austerlicas kaujas rekonstrukcija

Čehijā vērienīga Austerlicas kaujas rekonstrukcija – toreiz Krieviju uzvarēja Napoleona armija

Čehijā notikusi ikgadējā Austerlicas kaujas rekonstrukcija. Organizētāji ar lepnumu norāda, ka sākotnēji ne pārāk nozīmīgais militārās vēstures entuziastu saiets izaudzis par lielāko šāda veida pasākumu Eiropā.

"Interesanti, ka cilvēki no visas pasaules – patlaban 15 valstu pārstāvji, tai skaitā no ASV, Kanādas un Eiropas, – var saskaņoti rīkoties, gulēt kaut kur uz zemes un draudzīgi tikties par godu vēsturiskajam notikumam," stāstīja pasākuma organizētājs Miroslavs Jandora.

"Tā nav Napoleona slavināšana, tā ir piemiņa notikumam, kas daudzus gadus veidoja Eiropu."

14 kilometru attālumā no Brno pilsētas bija pulcējušies apmēram 1000 vēstures entuziasti. Viņu tērpi bija precīzas 1805. gada kaujas dalībnieku apģērbu kopijas, un armija kaujas laukā ieradās un izveidoja nometni, līdzīgi kā tas notika pirms vairāk nekā 200 gadiem. Toreiz Napoleona Bonaparta vadītā Francijas armija uzvarēja skaitliski lielākos Austrijas un Krievijas spēkus un Austrija izstājās no kara.

Tomēr pasākumā bija arī neliels zemteksts, ko var attiecināt uz mūsdienu notikumiem – pēc zaudējuma Krievijas imperatora Aleksandra Pirmā armija bija spiesta atkāpties uz savas valsts teritoriju.

Tiesa, politika neietekmēja pasākuma dalībnieku rīcību, un savu lomu godprātīgi izpildīja arī Krievijas vienību karavīrus imitējušie dalībnieki – vēsturi nevar izmainīt, un tā jāpieņem tāda, kāda bijusi.

Organizētāji un dalībnieki bija vienisprātis, ka pasākuma dramaturģija varētu darīt godu pat Holivudas sapņu fabrikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti