Dienas ziņas

Ugālē atklāj pirmo jaunuzbūvēto katlumāju novadā

Dienas ziņas

Sāk Ķekavas sākumskolas trešās kārtas būvniecību

Senās baznīcas noslēpumi

Carnikavas dievnama atjaunošanas laikā uziet senu piemiņas plāksni

Carnikavas baznīcas restaurēšanas laikā zem vecās betona grīdas atrasta piemiņas plāksne Latvijas atbrīvošanas cīņās un Pirmajā pasaules karā kritušiem karavīriem. Šī piemiņas plāksne, kas savulaik baznīcā uzstādīta par tautas saziedotajiem līdzekļiem, bija pazudusi daudzus gadus, informē novada pašvaldībā.

Informācija par piemiņas plāksni Carnikavas luterāņu baznīcā bija publicēta 1937. gadā Latvijas Bruņoto spēku laikrakstā "Latvijas Kareivis".

Uz plāksnes vēstīts: "Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušiem un mirušiem Carnikavas draudzes dēliem. Lai viegla Jums ir Tēvu zemes smilts! Jūsu upurs Tēvu zemei un viņas slavai, uz viņas brīvību un laimi!"

Atrastā plāksne tiks restaurēta, un pēc tam to plānots novietot atpakaļ Carnikavas baznīcā.

Būvējot Carnikavas dievnama pamatus, pagājušajā nedēļā atrasti arī divi seni apbedījumi. Ļoti iespējams, ka tie ir vairāk nekā 300 gadus veci, norāda Carnikavas novada pašvaldībā.

Baznīcu un visus atradumus ir apsekojusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI), kas uzrauga dievnama restaurāciju.

Carnikavas luterāņu baznīca ir iekļauta Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā kā vietējās kultūras vēstures un kultūras piemineklis.

Carnikavas koka baznīca Siguļos atrodas gandrīz 290 gadu. Carnikavas baznīcas būvniecība pabeigta 1728. gadā, un šobrīd baznīca tiek atjaunota, lai tajā atkal varētu notikt dievkalpojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt