Baltijas ceļa foto: No Rīgas, Garkalnes un citiem Pleskavas šosejas kilometriem

Baltijas ceļa video kadri brīžiem ir ļoti graudaini. Daudzi no tiem filmēti ar tolaik pieejamo tehniku – VHS kameru. Savukārt fotogrāfu uzņemtās bildes ir daudz asākas. Rīgā uz Akmens tilta atradās fotogrāfs Uldis Briedis, fotogrāfs Aivars Liepiņš atradās helikopterā virs Pleskavas šosejas, Vitālijs Stīpnieks – pie Latvijas un Lietuvas robežas. Tomēr virkni bilžu uzņēmuši amatieri. Piedāvājam ieskatu fotogrāfijās no Rīgas, Pierīgas, Garkalnes un citām vietām uz Pleskavas (Vidzemes) šosejas, kas iesūtītas pēc Latvijas Televīzijas un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja aicinājuma. Albumu "Latvijas gadsimts" ikviens var turpināt papildināt ar savām foto atmiņām.

Rīga

Marta Zepa (ceturtā no labās puses) ar vīru un darba biedriem uz Akmens tilta ar Baltijas karogiem

"Stāvējām Rīgā, Akmens tilta vidū ar visu trīs Baltijas valstu karogiem. Tad man bija 45 gadi," raksta Marta Zepa.

Meliorācijas institūta pārstāvji pulcējas pie Laimas pulksteņa, lai veidotu Baltijas ceļu.

"Dokumentēts Baltijas ceļa posms no Dailes teātra līdz Akmens tiltam. Daudz kas ir palicis negatīvos. Rīgā bija tik daudz cilvēku, ka varēja vairākas rindas izveidot. Bildēs var būt kāds sevi vai savus radus un draugus atpazīs," raksta Arturs Vīksna un piedāvā aplūkot viņa bildes: 

Šosejas Rīga-Sigulda 7. kilometrs

"Es, Guntis Birkmanis, strādāju valsts saimniecībā "Rīga", siltumnīcu kompleksā Mežciemā par automātikas inženieri. Pēc Tautas frontes aicinājuma darba kolektīvā (1200 darbinieku) dibinājām atbalsta grupu un piedalījāmies Tautas frontes akcijās, arī Tautas frontes kongresā. Kopā ar ģimeni emocionālākās dalības bija Baltijas ceļā un barikādēs. Neaizmirstami, saviļņojoši pārdzīvojumi," "Latvijas gadsimta" albumam raksta Guntis.

Baltijas ceļā stājās arī vairāki simti Valsts saimniecības “Rīga” darbinieki. To vidū bija arī Anita Birkmane (dzim.Briede), dēli Kristaps, Matīss, Ingus un Guntis Birkmanis.

Valsts saimniecības "Rīga" darbinieces Ingrīda Znotiņa un Gerda Rulle (tur plakātu) Baltijas ceļā uz Vidzemes šosejas. Uz ceļa uzraksts: "Nost ar okupāciju"

Vidzemes šoseja pie Garkalnes

Juglas neredzīgo uzņēmuma autobuss ar virkni neredzīgajiem Baltijas ceļā pie Garkalnes

"Autobusu organizēja Juglas Neredzīgo uzņēmums, piedalījās arī daudz neredzīgu cilvēku. Man tur bija tikai 15 gadu. Toreiz bija neparasta sajūta, ka tu "nirsti" milzīgā, nenovēršamā vēsturiskā pagriezienā," raksta Agnese Brangule.

Līga Dāme, Andra Dāme, Jānis Dāmis Baltijas ceļā

Neredzīgo biedrības Rīgas MRU darbinieki un viņu ģimenes locekļi Baltijas ceļā.

Kaut kur uz Vidzemes (Pleskavas) šosejas 

Trīs kaimiņu ģimenes no Ulbrokas uz Pleskavas šosejas Baltijas ceļā

Rauls un Milda Greilihi, lai piedalītos Baltijas ceļā, aizbraukuši kaut kur uz Vidzemes šosejas, "ceļa" vājākajos posmos, kur trūka cilvēku, lai sadotos rokās.

Māra Auptmane ar vīru Andri un jaunāko meitu Daci

Sidija, Baiba un Didzis Gruzdiņi uz Vidzemes šosejas Baltijas ceļā

"Pagājuši 30 gadi. Tādi mēs bijām - ar neaprakstāmu kopības sajūtu, pozitīvas enerģijas plūsmu, ar domām par mūsu mīļās zemes, tautas pastāvēšanu un vienotību nākotnē, ikviena sirdī. Paldies Liktenim par iespēju šo notikumu piedzīvot un darīt to zināmu mūsu bērniem un mazbērniem. Lai Dievs mūs visus svētī! Mēs bijām, esam un būsim!" kopīgajam albumam raksta Baiba Vikmane Anglijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt