Labrīt

Ārzemju rekacija uz Saeimas vēlēšanām Latvijā

Labrīt

Eksperti: Vidējā temperatūra uz planētas aug un rada draudus

Artis Ērglis par sarkanās cepurītes nozīmi Tautas frontē

Atmodas laika liecības: sarkanā cepurīte

Šī nedēļa aizrit Latvijas Tautas frontes 30. gadskārtas zīmē. Vakar tai par godu Dailes teātrī notika starptautiska konference, izvērtējot Tautas frontes ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā.

Pēdējos gados Tautas frontes muzejs arvien bagātīgāk papildinās ar dažādām Atmodas laika liecībām. Akcentējot dažādus ar Tautas fronti saistītus notikumus caur priekšmetu stāstiem, šodien kārta sarkanajai cepurītei, kas nesen nonākusi Tautas Frontes muzeja krājumā.

Tā saistīta ar iespējams mazāk izceltu, bet ļoti svarīgu Atmodas notikumu – Vislatvijas tautas deputātu sapulci, kas notika nepilnas divas nedēļas pirms 4.maija neatkarības deklarācijas pieņemšanas. Mērķis bija saprast, kāda ir sabiedrības vairākuma attieksme pret neatkarības atjaunošanu.

Daugavas stadionā sapulcējās vairāk nekā 8000 visu līmeņu deputāti un ar lielu pārsvaru nobalsoja par aicinājumu Augtākajai Padomei – panākt neatkarības atjaunošanu.

Balsu skaitīšanā liela loma bija zēnu un meiteņu pulciņam ar sarkanajām cepurītēm galvās, kas kalpoja kā atpazīšanas zīme.

„Tagad iedomājieties - ir centrālā tribīne un tehniskais birojs, ko es vadīju,'' stāsta Artis Ērglis, kurš Tautas frontes muzejam nodevis sarkano naģeni. ''Centrālajā tribīnē sēž Anatolijs Gorbunovs, Dainis Īvāns, Sandra Kalniete, mums ir arī uz šo centrālo galdu novilkts telefons no mūsu balsu skaitīšanas komisijas. Stadions ir ļoti liels, pa visu stadionu sēž daudzas delegācijas no dažādām pašvaldībām un katrai ir savs vadītājs. Lai varētu operatīvi saskaitīt balsis, tad katram šīs delegācijas sektoram ir izdalīts speciāls palīgs no „Atmodas” avīžu puikām un avīžu meitenēm, kurš attiecīgi paņem saskaitīto balsu lapas no delegācijas vadītāja un skriešus pāri stadionam nes mums uz skaitīšanas biroju, kur sēžam mēs vairāki cilvēki un skaitām balsis kopā.

Nu un, lūk, lai šos bērnus varētu atpazīt, viņiem ir šīs atšķirības zīmes. Es vēl tagad atceros, cik tas bija skaists skats, kad no visām stadiona pusēm uz centru skrēja bērni ar šīm sarkanajām cepurītēm.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti